EloST

Elo je statistické ohodnocení výkonnosti hráčů nebo týmů určené pro hry dvou soupeřů, který navrhnul americký fyzik a statistik maďarského původu Arpad Elo. Systém Elo byl zaveden nejdříve v šachu (1959 v USA a 1970 celosvětově), ale nyní se oficiálně i neoficiálně používá v celé řadě sportovních odvětví a her. Ve stolním tenisu se modifikované Elo používá již několik desítek let v USA, od roku 2011 je také oficiálně zaveden pod názvem „JOOLA-Rangliste – TTRL“ v Německu, kde se hraje nejkvalitnější klubová soutěž světa.

EloST, neboli Elo stolního tenisu, je modifikovaný Elo systém určený pro hodnocení hráčů podle výsledků zápasů odehraných v soutěžích ČAST. Kompletní algoritmus výpočtu EloST je popsán na stránce » metodika výpočtu. Aktualizace koeficientů probíhá jednou denně, kdy se zpracují všechna nová utkání zadaná ve výsledkovém servisu STIS.

 

Zde najdete hodnocení hráčů našeho oddílu podle EloST – Sokol Rudná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>